Oznanila od 5. do 12. avgusta 2018

Marijino vnebovzetje 2018

Praznovanje Marijinega Vnebovzetja bomo, kot je pri nas navada, začeli s procesijo na predvečer praznika. V torek 14. avgusta se dobimo na Čatežu pri župnijski cerkvi in ob 20.00 z Marijinim kipom poromamo na Zaplaz. Predvidoma ob 20.45, ko prispemo na Zaplaz, bo slovesna sveta maša, katero bo, ob somaševanju drugih duhovnikov, vodil gen. vikar novomeške škofije, prelat msgr. Božidar Metelko.

Priložnost za spoved bo na Čatežu od 19.00 do 19.45, na Zaplazu pa od 20.00 do konca sv. maše.

Na sam praznik, 15. avgusta, bodo svete maše ob 8.00, ob 10.00 in ob 16.00.

Osrednja sveta maša bo ob 10.00, ko bo somaševanju predsedoval novomeški škof msgr. Andrej Glavan

Pri deseti in pri popoldanski maši bo priložnost za sv. spoved.

Lepo vabljeni!

 

Maše na Zaplazu

nedelja 5. avgusta
ob 10.00 + Matija (obl.) in ++ Gerdin
Grozdetov shod ob 16.00 + Stane Dolničar, obl.

++ starši in Franc Kotar (Moravška gora)
četrtek 9. avgusta
ob 19.00 Mariji v zahvalo (Pleskovec)
sobota 11. avgusta
ob 10.00 za zdravje in mir v družini (Šegš)
nedelja 12. avgusta
ob 10.00 + Štefanija (obl.) in ++ Korelc

ob 16.00 + Henrik Smrke, obl.


Maše na Čatežu

nedelja 5. avgusta ob 8.00 za farane
ponedeljek 6. avgusta
ob 8.00 za farane
torek 7. avgusta
ob 19.00 + Fani Likar
sreda 8. avgusta ob 8.00 v dober namen
petek 10. avgusta
ob 19.00 ++ Alojzija in Franc Planinšek, obl.
nedelja 12. avgusta
ob 8.00 na čast us. Jezusu na duh., red. in druž. poklice

Oznanila od 29. julija do 5. avgusta 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 29. julija
ob 10.00 + Miha Sotlar, obl.

spomin: v zahvalo za sedemdeset let življenja

ob 16.00 ++ starši Pevec
torek 31. julija
ob 19.00 za srečen zakon
četrtek 2. avgusta
ob 19.00 + Marjana Poterbin, obl.
sobota 4. avgusta
ob 10.00 + Ciril Sotlar, obl.
nedelja 5. avgusta
ob 10.00 + Matija (obl.) in ++ Gerdin
Grozdetov shod
ob 16.00 + Stane Dolničar, obl.

++ starši in Franc Kotar (Moravška gora)


Maše na Čatežu

nedelja 29. julija ob 8.00 ++ Toni (obl.), Tone in starše Kamin
ponedeljek 30. julija
ob 8.00 za farane
sreda 1. avgusta ob 8.00 v dober namen
petek 3. avgusta
ob 19.00 + Ana Urbančič, 7. dan
nedelja 5. avgusta
ob 8.00 za farane

Oznanila od 22. do 29. julija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 22. julija
ob 10.00 + Jože Zupančič (Okrog), obl.

ob 16.00 ++ Mira Poljanc (obl.) ter Milka in Ludvik Strajnar
četrtek 26. julija
ob 19.00 + Anica Korelc
sobota 28. julija
ob 10.00 v zahvalo in priprošnjo za zdravje (Urbanč)
nedelja 29. julija
ob 10.00 + Miha Sotlar, obl.

spomin: v zahvalo za sedemdeset let življenja

ob 16.00 ++ starši Pevec


Maše na Čatežu

nedelja 22. julija ob 8.00 za farane
ponedeljek 23. julija
ob 8.00 v dober namen
torek 24. julija
ob 8.00 za naše rajne
sreda 25. julija ob 8.00 za božji blagoslov
petek 27. julija
ob 19.00 za srečo
nedelja 29. julija
ob 8.00 ++ Toni (obl.), Tone in starše Kamin

Oznanila od 15. do 22. julija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 15. julija
ob 10.00 ++ Čebular in Maver

ob 16.00 + Viktor Poterbin, obl.
četrtek 19. julija
ob 19.00 na čast Jezusovemu in Marijinemu Srcu (Kamenšek)
sobota 21. julija
ob 10.00 za zdravje Anteja Čurčija
nedelja 22. julija
ob 10.00 + Jože Zupančič (Okrog), obl.

ob 16.00 ++ Mira Poljanc (obl.) ter Milka in Ludvik Strajnar


Maše na Čatežu

nedelja 15. julija ob 8.00 + Stanislav Dolničar, obl.
ponedeljek 16. julija
ob 8.00 za farane
torek 17. julija
ob 8.00 za zdravje
sreda 18. julija ob 8.00 v dober namen
petek 20. julija
ob 19.00 ++ Stane in Amalija Pevec
nedelja 22. julija
ob 8.00 za farane

Oznanila od 8. do 15. julija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 8. julija
ob 10.00 ++ Lovrenc in Rozalija Kotar (Treb. Vrh)

ob 16.00 + Anton Strmole
četrtek 12. julija
ob 19.00 ++ Miklič in Pekolj
sobota 14. julija
ob 10.00 za srečen zakon in družino
nedelja 15. julija
ob 10.00 ++ Čebular in Maver

ob 16.00 + Viktor Poterbin, obl.


Maše na Čatežu

nedelja 8. julija ob 8.00 za farane
ponedeljek 9. julija
ob 8.00 v dober namen
petek 13. julija
ob 19.00 za verne duše v vicah
nedelja 15. julija
ob 8.00 + Stanislav Dolničar, obl.

Oznanila od 1. do 8. julija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 1. julija
ob 10.00 ++ Nace in Viktor Zupančič

ob 16.00 ++ Alojz in Marija Šircelj

++ Kaferle in Ostanek (Mala Ševnica)
četrtek 5. julija
ob 19.00 v zahvalo ter za trdno in močno vero
sobota 7. julija
ob 10.00 ++ Anton (obl.) in Marjeta Urbančič

ob 12.00 romarska maša – peš Romarji NM
nedelja 8. julija
ob 10.00 ++ Lovrenc in Rozalija Kotar (Treb. Vrh)

ob 16.00 + Anton Strmole


Maše na Čatežu

nedelja 1. julija ob 8.00 za farane
ponedeljek 2. julija
ob 8.00 v dober namen
sreda 4. julija
ob 8.00 + Marko Likar
sreda 4. julija                      Okrog ob 19.00 za sosesko
petek 6. julija
ob 19.00 + Dani Hostnik, obl.
nedelja 8. julija
ob 8.00 za farane
Okrog
ob 10.00 + Ladislav Zupančič

Oznanila od 24. junija do 1. julija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 24. junija
ob 10.00 ++ Alojz in Alojzija Grm (Mala Ševnica)

ob 16.00 ++ Pajk (Križ)
četrtek 28. junija
ob 19.00 + Karel Zagorjan, obl.
petek 29. junija – Peter in Pavel
ob 10.00 ++ Minka in Pepca Kovačič
sobota 30. junija
ob 10.00 ++ Ludivk in Ani Vidmar
nedelja 1. julija
ob 10.00 ++ Nace in Viktor Zupančič

ob 16.00 ++ Alojz in Marija Šircelj

++ Kaferle in Ostanek (Mala Ševnica)


Maše na Čatežu

nedelja 24. junija ob 8.00 za farane
ponedeljek 25. junija
ob 8.00 ++ Ljudmila (obl.) in Franc Juvan
torek 26. junija
ob 8.00 za duše v vicah
sreda 27. junija
ob 8.00 v dober namen
petek 29. junija – Peter in Pavel
ob 19.00 ++ Alojz Gerdin, obl.
nedelja 1. julija
ob 8.00 za farane

Oznanila od 17. do 24. junija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 17. junija
ob 10.00 ++ Obolnar

(spomin) ++ Jožefa in Ignac Kamin, obl.
(mašni jubilanti)
ob 16.00 + č.g. Anton Pahulje

++ Igor (obl.) in Alojzija Kavšček

++ Alojzija in Janez Kamin, obl.
četrtek 21. junija
ob 19.00 ++ druž. Švigelj in Peterlin
sobota 23. junija
ob 10.00 ++ Lojze in Ana Slak
nedelja 24. junija
ob 10.00 ++ Alojz in Alojzija Grm (Mala Ševnica)

ob 16.00 ++ Pajk (Križ)


Maše na Čatežu

nedelja 17. junija ob 8.00 + Jožef Bedene (Trebanjski Vrh), obl.
ponedeljek 18. junija
ob 8.00 za farane
torek 19. junija
ob 19.00 ++ starši Križaj
sreda 20. junija
ob 8.00 po namenu
petek 22. junija
ob 19.00 ++ starši Dimic  ter Darko in Dejan
nedelja 24. junija
ob 8.00 za farane

Oznanila od 10. do 17. junija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 10. junija
ob 10.00 ++ Anton in Ljudmila Urbančič (Rožni vrh)

ob 16.00 + Lojzka Merzel
četrtek 14. junija
0b 18.00 + Alojz Barbo
sobota 16. junija
ob 10.00 na čast Sv. Duhu za razsvetljenje (Gorenc)
nedelja 17. junija
ob 10.00 ++ Obolnar

(spomin) ++ Jožefa in Ignac Kamin, obl.
(mašni jubilanti)
ob 16.00 + č.g. Anton Pahulje

++ Igor (obl.) in Alojzija Kavšček

++ Alojzija in Janez Kamin, obl.


Maše na Čatežu

nedelja 10. junija ob 8.00 za farane
ponedeljek 11. junija
ob 8.00 + Marko Likar
torek 12. junija
ob 19.00 ++ sestre in starše Mandelj
sreda 13. junija
ob 8.00 po namenu
petek 15. junija
ob 19.00 + Marija Poterbin, obl.
nedelja 17. junija
ob 8.00 + Jožef Bedene (Trebanjski Vrh), obl.

Oznanila od 3. do 10. junija 2018

Maše na Zaplazu

nedelja 3. junija
ob 10.00 ++ Irena in Franc Dimec, obl.
(Grozdetov shod)
ob 16.00 ++ Ivan in Pavla Bregar

++ Cecilija in Anton Nemanič
četrtek 7. junija
ob 19.00 + Jožefa Zagorjan
sobota 9. junija
ob 10.00 za srečen porod in za zdravje
nedelja 10. junija
ob 10.00 ++ Anton in Ljudmila Urbančič (Rožni vrh)

ob 16.00 + Lojzka Merzel


Maše na Čatežu

nedelja 3. junija ob 8.00 za farane
sreda 6. junija
ob 8.00 v dober namen
petek 8. junija
ob 19.00 ++ Jožefa, Franc in Milan Ovnik ter Marija Korelc (Mačkova), obl.
nedelja 10. junija
ob 8.00 za farane